Galeriler Sanatçıların Emeğini Sömürüyor

Selin Çınar
behance.net/selincinarr

instagram.com/axstone_

1989’da Eskişehir’de doğdu. Anadolu Üniversitesi Grafik Tasarım bölümününden mezun oldu. Okul hayatı boyunca yurtiçi ve yurtdışında birçok sergiye katıldı. Üniversitenin 2. senesinde freelance işler almaya başladı. Bir süre sonra çeşitli ajanslarda çalışmayı denedi ama işyerindeki hiyerarşi ve patron etkeni yüzünden bu işlerin böyle yürümeyeceğini anlayıp kendi işine odaklandı.

Yaklaşık 8 senedir profesyonel olarak illüstrasyon projelerinde yer alıyor: Apple, Mercedes Benz, Efes, Nike, Adidas gibi bir çok büyük marka ile güzel işlere imza attı. Bu süre zarfında çocukluğunun en büyük hayali olan albüm kapağı tasarımı çalışmaları da gerçekleştirdi ve bir çok başarılı müzisyen sanatçı ile çalıştı.

Yine 2019’da Can Yayınları için Gabriel García’nın edebiyat dünyasının en çok ses getiren eserlerinden biri olan Yüzyıllık Yalnızlık kitabını resmetti. Apple işbirliğinden sonra 1 aylık Japonya gezisiyle zihnini ve sanatını besledi. İlerleyen yıllarda Japonya’da yaşama hayali ile çalışmalarına tam gaz devam ediyor. İllüstrasyon dışında müzik ve fotoğrafla ilgileniyor.


Daha fazla DesigGost podcast