Yaren Ç.
10 Eylül 2021 20:12 Tarihinde gönderildi

PROJE HAKKINDA

Aegis is an imaginary health organization that is introduced in Graphic Design course given by Industrial Design Department of METU. Aegis collects information about its users by a band on their wrists. With this band, Aegis provide taking precautions and warn its users about their health issues.
In this context, I was expected to design a logo and branding of Aegis after that. I've followed general health perceptions with a shield shaped 'a'. However, since the brand is not a usual health brand, I've thought about how this brand would use a theme for their marketing. Then I've come up with much more fun patterns which include elements of 'a' in the logo.

DESTEK TALEBİ

Merhabalar,
Katkıda bulunmadan önce, tanıştığımıza çok memnun olacağım :)
Aegis benim en güvendiğim işlerimden biri olmasına rağmen aslında ilk branding işimdi, bu nedenle o zaman yeterli gördüğüm kısımları şimdilerde eleştirir oldum. Logonun aralıklarından emin değilim. Ancak sanırım projeyle ilgili temel sorunum stationery ile promotional productları birbiriyle ilişkilendirememem. Desen kullanımıyla ciddi vs dikkat çekici olan bu iki kısmı ilişkilendirmeye çalışmıştım ancak hala stationery kısmının user için çok soğuk göründüğünü düşünüyorum. Onun dışında bu imaginary bir brand olduğu için projeyi istediğim zaman istediğim şekilde evriltebilecek olmam, projeyi ilerletmekte sınırım olmaması dolayısıyla projeye başka productlar ya da fikirler eklemek açısından sizden fikir alabileceğimi düşündüm.

Hakan Ertan
12 Eylül 2021
Durum Güncellendi Geliştirmek Gerekiyor

USTANIN YORUMU

Öncelikle tebrik ederim. Bütünsel olarak iyi bir iş cikmis. Case study ve description okurken pozitif hissettim. Ilk branding denemesi için gayet iyi olmuş.

Tasarım problem çözme ve anlamlandırma/ilişkilendirme ile ilgili bir disiplin olduğundan logo tasarımı bile olsa vermek istediğimiz mesaj net olmalı. Bu aşamada idea ve execution devreye giriyor. Bazen poor execution bile olsa iyi fikirli bir calisma izleyiciye geçebiliyor ve beğeni toplayabiliyor.

Logo konusunda haklisiniz, satir aralarini azaltabilirsiniz bunun yanında font ve amblem uyumunda bir sıkıntı görüyorum. a amblemi çok keskin hatlara sahip ama logo yumuşak hatlara sahip... Font ve amblem ahenk içinde olmalı. Amblem keskin hatlara sahipse yazi karakteri bu bağlamda seçilmeli.

Pattern kullaniminda bazen kurumsal öğeler arası uyum sikintisi olabiliyor. Ambalaj tasarımında çok iyi gözüken pattern kartvizitte iyi gözükmeyebilir. Bunun anlamı; ya patterni daha minimallestirmek ya da hiç kullanmamak.

Poster vb kucuk gozuktugu için detaylari goremiyorum. Istersen tum tasarimlarin buyuk gozuktugu V2 oalrak uzun bir gorsel yukleyebilirsin.

Proje Adı AEGIS Brand Identity
Son Durum Geliştirmek Gerekiyor
V1
pintool info
Yaren Ç.
AEGIS Brand Identity